32 - 28
BT Lexicon

Adwokaci10510732Zwycięstwo
BT Lexicon8106428Przegrana

Przed spotkaniem pomiędzy zespołami Adwokaci a BT Lexicon, w lepszej sytuacji byli gracze rozstawieni w tym pojedynku w roli gospodarzy. Adwokaci wygrali w fazie zasadniczej sezonu jesiennego Sportowej Ligi Firm 4 spotkania, zdobywając łącznie 11 punktów. W swoim poprzednim meczu gospodarze musieli uznać wyższość ekipy PwC SDC, ulegając swoim rywalom 32-34. Natomiast goście jak dotąd w bieżącej rundzie koszykarskiej Ekstraklasy, nie wygrali jeszcze żadnego spotkania. W ostatnim meczu koszykarze BT Lexicon ulegli drużynie STATSCORE 28-41, przegrywając siódmy kolejny mecz. Rywalizacja rozpoczęła się jednak od wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gracze gospodarzy, jak i zawodnicy gości, starali się dokładnie rozgrywać piłkę po obwodzie, stwarzając swoim partnerom dogodne pozycję do rzutów. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Adwokatów 10-8. W drugiej części gry goście zagrali bardzo szczelnie w obronie, nie pozwalając swoim przeciwnikom, na swobodne przedostawanie się w ich pole 3 sekund. Zawodnicy BT Lexicon byli przy tym dość skuteczni w ataku, wygrywając drugą kwartę 10-5. Po zmianie stron za odrabianie strat zabrali się Adwokaci, którzy coraz częściej próbowali rzutów z za łuku. Gospodarze poprawili swoją skuteczność, wygrywając trzecie rozdanie 10-6. W czwartej kwarcie wynik do samego końca pozostawał sprawą otwartą. Goście liczyli na odniesienie swojego pierwszego ligowego zwycięstwa i byli tego najbliżej w całym sezonie. Ostatnia część meczu zakończyła się jednak zwycięstwem Adwokatów 7-4, którzy wygrali ostatecznie całe spotkanie w stosunku 32-28.